عسل طبیعی | عسل 24


چهارشنبه, 14 خرداد 1399

چرا فقط عسل طبیعی؟

 عسل ۲۴ | فقط عسل طبیعی

1_ به راحتی هضم می شود: مولكول های قند موجود در آن می توانند به راحتی به سایر قندها تبدیل شوند، به همین جهت حتی حساس ترین معده ها نیز می تواند آن را به سادگی هضم كند. بسياري به اين ماده غذايي لقب اكسير طول عمر داده، و معتقدند كه مصرف آن مي تواند طول عمر را افزايش دهد.

2_ منبع بسیار خوبی از آنتی اكسیدان است: نقش بزرگی در جلوگیری از سرطان و همچنین بیماریهای قلبی دارد. علاوه بر آنكه غذاي خوبي به شمار مي آيد، مي تواند به عنوان يك داروي مفيد نيز مورد استفاده قرار گيرد.

ادامه مطلب

آخرین اخبار و اطلاعات در زمینه عسل

عسل ایرانی در بسته‌بندی پرزرق و برق ترک‌ها

 

 

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، " صادق خلیلیان"  در خصوص ممنوعیت واردات برخی محصولات کشاورزی ، واردات عسل را نیز ممنوع کرد اما به نظر می رسد با توجه به وضعیت تولید این محصول، ازفرصت پیش آمده استفاده و صادرات آن را تقویت کرد. 
مدیر عامل اتحادیه زنبورداران کشور"عفت رئیسی" ضمن مثبت ارزیابی کردن ممنوعیت واردات عسل، به مهر گفت: با توجه به اینکه با مازاد تولید عسل در کشور مواجه هستیم، باید زودتر از اینها جلوی واردات عسل را می‌گرفتند. 
در حال حاضر میزان تولید عسل در کشور ما ۴۶ تا ۴۸ هزار تن است، ضمن اینکه با توجه به تحقیقات صورت گرفته، ۲۰ هزار تن مازاد تولید وجود دارد که نیاز به فراهم کردن زیرساختهای صادرات را دوچندان می کند. 
از آنجایی که یکی از مشکلات فعالان در عرصه تولید و صادرات عسل، وضعیت و چگونگی صادرات عسل است، رئیسی با بیان اینکه عسل کشور ما به صورت فله‌ای صادر می شود، اظهار داشت: صنایع بسته بندی بسیار ضعیف است و هزینه زیادی را می طلبد، لذا از آنجایی که تجهیزات بسته بندی عسل بسیار کهنه و قدیمی است سرمایه گذاری جدی در این رابطه صورت نگرفته است. 
مدیر عامل اتحادیه زنبورداران کشوربیان کرد: این اتفاق باعث شده که عسل ما به صورت فله ای به ترکیه و دوبی صادر شود اما این کشورها مانند ترکیه عسل ما را پس از بسته بندی به نام خودشان صادر می کنند. 
از آنجایی که بخشی از سود یک صنعت در بسته بندی قرار دارد، چگونه می تواند بدون تهیه تجهیزات لازم و سرمایه گذاری با کشورهایی که در این زمینه حرفی برای گفتن دارند، رقابت کرد؟ 
با این حال، کارشناس در بخش تولید عسل اظهار داشت: صنعت عسل مورد حمایت مسئولان نیست، در غیر این صورت وضعیت بهتری داشت.
"احمد محمدی" افزود: باید از تولید کننده عسل حمایت شود تا بتواند با وجود گیاهان دارویی خاصی که در کشور ما وجود دارد، به تولید عسل‌های خاص اقدام کنند. 
مجوز واردات ابزار آلات زنبورداری را ندهند 
با وجود همه این مشکلات، واردات ابزارآلات زنبورداری از سوی کشورهایی نظیر چین موانعی را برای پیشرفت این صنعت ایجاد کرده است. مدیر عامل اتحادیه زنبورداران کشور یادآور شد: صنعت گرانی که به تولید ابزار آلات زنبورداری مشغول هستند به دلیل واردات این نوع وسایل ورشکست شده اند. 
"عفت رئیسی"در ادامه از مسئولان وزارت صنعت و معدن و تجارت خواست تا نسبت به جلوگیری از واردات این نوع ابزارآلات نیز اقدام جدی انجام دهند. 
در شرایطی که عسل چینی، تایلندی همراه مسافران وارد می‌شود، به نظر می رسد ورود مسئولان در این زمینه می تواند برخی موانع و مشکلات را از میان ببرد. 
فروش عسل‌های ایرانی بی کیفیت و حضور دلال‌ها در بازارچه های مرزی باعث شده تا عسل‌ها با کیفیت پایین راهی بازارهای خارجی شود که البته این نیز می تواند باعث بدنامی عسل ایران در میان کشورهای دیگر شود. 
بر اساس آمار اتحادیه زنبوردارن، عسل ایران در سال به میزان ۱۰ هزار تن به ترکیه ، ۲ تا ۳ هزار تن نیز به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود. 
در این صورت، به نظر می رسد مسئولان با ساماندهی به این صنعت، از ممنوعیت واردات عسل به عنوان یک فرصت استفاده کرده و اجازه ندهند تا عسل ایران به کام کشورهای دیگر باشد.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها  

 
+2 #2 همشهری 1391-04-27 14:13
حواسمون باشه زنبورای چینی وارد نشن؟ ;-)
اون موقع تولیدات مون میشه چینی!
نقل قول کردن
 
 
+1 #1 ترانه عسل 1391-04-26 22:46
ولی من تا حالا هیچ عسل وارداتی ندیدم.نکنه میارن اینجا بعدش یه عملیاتی روش انجام میدن از لحاط ظاهر و بسته بندی اینا شبیه عسلای ایرونی میکننش؟؟
نقل قول کردن
 

نوشتن نظر

کلیه نظرات (بغیر از تبلیغاتی و غیراخلاقی)منتشر خواهند شد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

ASAL24™ | "Only Rare Honey"® Products درباره ما اخبار و اطلاعیه ها عسل ایرانی در بسته‌بندی پرزرق و برق ترک‌ها