عسل طبیعی | عسل 24


جمعه, 13 تیر 1399

چرا فقط عسل طبیعی؟

 عسل ۲۴ | فقط عسل طبیعی

1_ به راحتی هضم می شود: مولكول های قند موجود در آن می توانند به راحتی به سایر قندها تبدیل شوند، به همین جهت حتی حساس ترین معده ها نیز می تواند آن را به سادگی هضم كند. بسياري به اين ماده غذايي لقب اكسير طول عمر داده، و معتقدند كه مصرف آن مي تواند طول عمر را افزايش دهد.

2_ منبع بسیار خوبی از آنتی اكسیدان است: نقش بزرگی در جلوگیری از سرطان و همچنین بیماریهای قلبی دارد. علاوه بر آنكه غذاي خوبي به شمار مي آيد، مي تواند به عنوان يك داروي مفيد نيز مورد استفاده قرار گيرد.

ادامه مطلب

آخرین اخبار و اطلاعات در زمینه عسل

عسل استاندارد می‌شود

 

 

عفت رئیسی در حاشیه اولین جشنواره عسل در جمع خبرنگاران گفت: استاندارد سازی عسل با همکاری سازمان ملی استاندارد در کشور شروع می‌شود. 

مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبور داران کشور افزود: طی سال‌های گذشته عدم شناسایی عسل‌های تقلبی و عسل‌های طبیعی ضمن کاهش سرانه مصرف مشکلات زیادی هم برای تولید کنندگان ایجاد کردند. 
وی افزود: با اجرای این استاندارد در کشور کیفیت تولید عسل بالا رفته و سرانه مصرف به طور قابل توجهی افزایش یافته است. 

عسل 24
رئیسی گفت: آزمایشگاه‌های مجهز در کشور برای تشخیص عسل‌های غیر طبیعی وجود دارد که به صورت تصادفی و با نظارت اتحادیه زنبور داران اجرایی خواهد شد. 
رئیس گفت: ورود اتحادیه‌ها برای نظارت عسل‌های تولیدی کشور می‌تواند در شناسایی عسل‌های غیر طبیعی تقلبی کمک‌های قابل توجهی کند. 
رئیسی همچنین با اشاره به مشکلات زنبور داران گفت: بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها ضمن افزایش 30 تا 40 درصدی هزینه‌های تولید بسته‌های حمایتی منظور شده اجرایی نشده است. 
وی تصریح کرد: 180 میلیارد تومان اعتبار برای حفظ و توسعه وضعیت صنعت زنبورداری در نظر گرفته شده بود که هیچ کدام از این اعتبارات تخصیص نیافت. 
وی تأکید کرد: تقویت تشکل‌ها و اتحادیه‌ها می‌توانند راهکار اصلی برای توسعه صنعت زنبورداری کشور باشد و به تناسب آن دولت باید دخالت در بخش تولید را کمرنگ‌تر و واسطه‌ها را حذف کند. 
رئیسی گفت: طی سال‌های گذشته واردات عسل به رقم مازاد تولید در کشور مشکلات زیادی برای تولید کنندگان ایجاد کرد به طوریکه سال گذشته حدود یک کشتی عسل چینی تولید کنندگان این صنعت را بهت‌زده کرد. 
وی تصریح کرد: هزینه‌های آزمایشگاه‌ها در کشور هم بالا و حدود 400 هزار تومان است که تولید کنندگان را در جهت سوق به این وضعیت جدید با تردید مواجه می‌کند. 
وی افزود: از سوی دیگر آزمایشگاه‌های کشور استاندارد نیستند و باید استاندارد سازی مناسب برای این آزمایشگاه هم انجام گیرد. 
وی گفت: به عنوان مثال هر کدام از آزمایشگاه‌ها نتیجه‌های متفاوتی از آزمایشات عسل دارد. 
مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران تصریح کرد: برای توسعه صنعت زنبورداری در کشور دولت باید بودجه قابل قبولی در نظر گیرد زیرا نقش عسل تنها جنبه اقتصادی محصول نیست بلکه علاوه بر مزیت‌های دارویی به صورت غیر مستقیم با افزایش تولید محصولات کشاورزی نقش مؤثری دارد.


Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها  

 
+2 #1 ترانه عسل 1391-03-15 17:08
اگه اجرا بشه عالی میشه
نقل قول کردن
 

نوشتن نظر

کلیه نظرات (بغیر از تبلیغاتی و غیراخلاقی)منتشر خواهند شد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط