عسل طبیعی | عسل 24


سه شنبه, 08 مهر 1399

عسل و بیماریهای داخلی زنان (بخش اول)

درمان زخم های رحم و قطع خونریزی
عسل را با انجیر شیاف درست کنید جهت زخم های رحم و قطع خونریزی نافع است.
مالیدن روغن زعفران بعنوان ضدعفونی کننده جهت زخمهای رحم و زخمهای بدخیم و چرکین توصیه شده است چون زخم دهانه رحم باعث عفونت شده و همچنین محیط رحم رو اسیدی می کند  و باعث کشته شدن اسپرمها میشود.


زرشک باکتری های سطح پوست را از بین برده و به درمان زخمها، کوفتگی ها، سوختگی ها، انواع جوشها و آکنه و خارش کمک می کند (البته به یاد داشته باشید که در دوران بارداری از مصرف زیاد آن خودداری کنید. مصرف مقدار زیاد زرشک و یا ساقه و برگ آن برای زنان حامله مناسب نیست زیرا رحم را تحریک می کند و ممکن است باعث سقط جنین شود.) 10 درصد عصاره زرشک را روزانه سه بار روی پوست بدن بمالید.

مشکوک به باردار بودن
هر گاه زنی هنگام عقب افتادن عادت ماهانه مشکوک است که باردار است یا خیر؟ چنانچه مقداری عسل طبیعی را در آب حل کرده و ناشتا میل نمایند اگر باعث مغض گردد آن بیانگر باردار بودن میباشد در غیر اینصورت او حامله نمی باشد.( مغض یعنی درد شکم و روده ها بدون اینکه یبوست باشد و موادی در امعاء حبس شده باشد)

تسکین درد رحم و زایمان
خوردن پودر سیاه دانه مخلوط با عسل تسکین دهنده درد رحم و زایمان است.
طریقه مصرف: یک قاشق چای خوری پودر سیاه دانه را در یک استکان عسل مخلوط نموده و روزی سه قاشق چای خوری میل نمایید.

درمان باز شدن عادت ماهانه
در مورد بسته شدن و بند آمدن قاعدگی ( درصورتی که مربوط به حاملگی نباشد ) عسل را با پودر بادام تلخ شیاف درست کرده و مورد استفاده قرار دهید عادت ماهانه ظاهر میشود. خوردن تباشیر با عسل باعث باز شدن حیض میگردد.

دفع جنین مرده ازشکم
الف: ۱۰ الی ۱۵ گرم عصاره پیاز نرگس همراه با یک لیوان شربت عسل اگر به زن باردار خورانده شود بچه مرده را از رحم خارج میسازد.
ب: در زمان قدیم نیم مثقال کندر سفید را میکوبیدند و با عسل مخلوط میکردند و ناشتا به زائو می خوراندند جنین مرده خارج میشد. امروز با پیشرفت علم طب این کار بوسیله عمل جراحی امکان پذیر شده است.

آسان نمودن زایمان
رویز معتقد است به زنان بارداری که کار میکنند باید برای آسان نمودن زایمان نعناع دم کرده همراه با عسل داده شود.
طریقه مصرف: دو قاشق غذاخوری نعناع خشک را در یک لیتر آب دم کرده و روزی سه استکان میل نمایید.

توجه: روشهای درمان فقط به عهده پزشک معالج میباشد و به هیچ وجه توصیه نمیشود.


Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها  

 
+2 #11 ساناز 1395-06-08 12:34
سلام من چندوقتی بعدرابطه خونریزی خفیف میکنم اصلا قطع نمیشه الانم ۷روزه پریدهستم
نقل قول کردن
 
 
+3 #10 تحقیق و توسعه 1395-01-03 22:37
به نقل از معصومه:
سلام حال شما.من در. اطراف تخم دان هام کیست ریز دارم.درمان قطعی براش وجود داره.اگه میشه راهنماییم کنید


با سلام.
در طب سنتی:
از روش های درمان کیست تخمدان قرص کیست تخمدان،که به روش زیر تهیه و استفاده می گردد.

حنظل-هلیله سیاه-سنا-گل سرخ –تخم کرفس –زنیان –رب ریوند –کبابه چینی –مقل ارزق.

داروها را کوبیده و از الک رد کنید ،مقل را با مقداری آب جوشانده و داروها را درآن خمیرو با عسل کوهی به صورت قرص های نخودی شکل درآورید و روزانه 3 تا 9 عدد از آن را میل نمایید .افرادی که از خوردن آن عاجزند می توانندقرص را همراه داروی حقنه (ورود از طریق مقعد مانند شیاف)استفاده وکیست تخمدان ایجاد شده را برطرف نمایند .
نقل قول کردن
 
 
-1 #9 معصومه 1395-01-03 22:32
سلام حال شما.من در. اطراف تخم دان هام کیست ریز دارم.درمان قطعی براش وجود داره.اگه میشه راهنماییم کنید
نقل قول کردن
 
 
+4 #8 تحقیق و توسعه 1393-11-02 19:17
به نقل از Farnaz Hsn:
تورو خدا به من کمک کنید از کجا میشه عسل طبیعی تهیه کرد٫سایتی وجود داره که به صورت آنلاین عسل ۱۰۰در۱۰۰طبیعی از اون خریداری کرد٫منتظر جواب شما دوستان هستم ممنونم

برای خرید عسل طبیعی از طریق فروشگاه همین سایت اقدام فرمائید. با تشکر
http://www.asal24.com/world/shop
نقل قول کردن
 
 
0 #7 Farnaz Hsn 1393-11-02 18:44
تورو خدا به من کمک کنید از کجا میشه عسل طبیعی تهیه کرد٫سایتی وجود داره که به صورت آنلاین عسل ۱۰۰در۱۰۰طبیعی از اون خریداری کرد٫منتظر جواب شما دوستان هستم ممنونم
نقل قول کردن
 
 
+4 #6 علیرضا اوجی 1391-10-19 18:15
متاسفانه با پیشرفت علم دیگه کسی سراغ داروهای گیاهی نمی ره در صورتی که آثار آنها بالطبع بهتر از داروهای شیمیایی است
نقل قول کردن
 
 
+6 #5 تحقیق و توسعه 1391-07-23 09:50
به نقل از روز:
سلام منظور از تباشی چیست

تباشیر (یا طباشیر) ، مادّه ای عمدتاً سیلیسی ، بلورْمانند، شیری رنگ ، نسوز در آتش ، که در بَندهای ساقه های میانْ تهیِ نوعی خَیزران (یا بامْبو) به نامِ علمی بامبوزا آروندیناکئای که بیشتر در هند می روید، متحجّر می شود، و دارای خواصی دارویی دانسته می شد.

نمای طباشیر نوشته اند، شکل محرّفی از توَکْ کشیرا یِ سنسکریت (هندی باستان ) است ، لفظاً به معنای «شیر(ة ) توَک (= پوستِ ] درخت [ )». در زبان اردوی اصیل و هندی آن را بَنْس لوچَن می گویند ( بَنْس یعنی بامبو؛ دایماک و دیگران ، ج 3، ص 586، 588؛ پلتس ، واژه های بنس ، توک و کشیر ).
نمای طباشیر نوشته اند، شکل محرّفی از توَکْ کشیرا یِ سنسکریت (هندی باستان ) است ، لفظاً به معنای «شیر(ة ) توَک (= پوستِ ] درخت [ )». در زبان اردوی اصیل و هندی آن را بَنْس لوچَن می گویند ( بَنْس یعنی بامبو؛ دایماک و دیگران ، ج 3، ص 586، 588؛ پلتس ، واژه های بنس ، توک و کشیر ).

در بارة ارتباط تباشیر با خیزرانهای سوخته ، که نویسندگان مذکور و بعض دیگر آن را توجیه نکرده اند، توضیحی لازم است . به سبب سختی چوب خیزران (رجوع کنید به دایماک و دیگران ، ج 3، ص 587 : «هندوان بامبو را سختترینِ چوبها می دانند»)، بریدن بندْ بندِ آن برای یافتن تباشیر در آنها، بسیار دشوار و وقتگیر بود؛ لذا ظاهراً گاهی عمداً آتش در نیزارها می زدند تا نایها بسوزد و تباشیر سیلیسی نسوز باقی بماند. آنگاه ، پس از خاموش شدن حریق (چه طبیعی چه عمدی )، تکّه های گِرِد سفید ولی خاکسترآلود تباشیر را در میان خاکسترها می جُستند (در بارة این حریقهای عمدی در طلب تباشیر رجوع کنید به شهادت سیّاح پژوهندة پُرتغالی ، گارسیا د اُرتا در 1563 میلادی ] = 970ـ971 [ ، به نقل لاوفر، ص 351).

به سبب این شیوة نابخردانه استحصال تباشیر، که آسیب شدیدی به محیط زیست نیز می رسانْد، ادارة جنگلها/ جنگلبانی دولت (محلی ) هند در سدة نوزدهم سوزاندن خیزرانها ، که چوب آنها برای مصارف محلی بسیار ارزشمندتر از تولید تباشیر بود، و هَدم نیزارها به وسیلة آتش را ممنوع کرد، چنانکه در 1893 تباشیری که در بازار عمدة بازرگانی آن ، بَمبئی ، یافت می شد محصول جاوه و دیگر جزیره های «مجمع الجزایر شرقی » بود (دایماک و دیگران ، ج 3، ص 592).

خواص دارویی مفروض . خواص تباشیر، به گمان بعض پزشکان متقدّم دورة اسلامی ، چنین است : «خاصّة آن ، سودمندی برای گرما ] ی مزاج [ و صفراء است » (بَدیغورَس ، به نقل محمدبن زکریا رازی ، ج 21، قسم 1، ص 162). «برای آماسهای گرم چشم سود دارد» (حکیم بن حُنَین ] شاید یکی از سه پسر حُنین بن اسحاق ، 194ـ260؛ رجوع کنید به لکلر، ج 1، ص 273؛ سزگین ، ج 3، ص 270 [ به نقل رازی ، ج 21، قسم 1، ص 163). «سرد است در درجة سوّم و خشک در درجة دوم . سودمند برای التهاب ] ناشی از [ صفراء؛ مقوّی معده ، دافعِ کَرْب ] = اندوه [ ، و سودمند برای زخمهای ] درونِ [ دهان » (مسیح دمشقی ، به نقل همو، همانجا). «برای صفراء، غَشْی و بَرْفَک دهان کودکان خوب است ؛ شکم را می بندد» (ماسرجویة بَصْری ، به نقل همو، همانجا). «برای خفقان دل ...، احتراق صفراء...، و به صورت خوردنی یا مالیدنی ، برای غَشْی خوب است ...» (مطالب مذکور در بالا را تکرار نمی کنیم ؛ خوزی ، به نقل همو، همانجا؛ منظور از «الخوزی » ] = خوزستانی [ در اینجا سَهْل الکَوْسَج ، یعنی سهل بن سابور اهوازی ، از پزشکان سدة دوم است ؛ رجوع کنید به تعلیقات الحاوی رازی ، همانجا، ش 3؛ سزگین ، ج 3، ص 230). «برای تب حادّ و تشنگی خوب است » (رازی ، به نقل ابن بیطار، همانجا).

«قَیْء ناشی از ] غلبة [ صفراء را بند می آورد؛ حرارت نامعتدل کبد را تبرید می کند... برای بواسیر خوب است » (اسحاق بن عِمْران بغدادی ، پزشک مخصوص زیادة اللّه بن اَغلب ] 290ـ296 [ ، به نقل ابن بیطار، همانجا). «مقوّی و مفرّح قلب ، سودمند برای خفقان و غشی گرم ...؛ در مزاجهای سرد، قوّت مُبرّدة آن را، که در درجة دوم است ، با ] خوردن [ زعفران تعدیل می کنند. چنین می نماید که تقویت و تفریح ] مذکور [ ناشی از اِحداثِ نورانیّت و مَتانت در روح است ] ! [ » (ابن سینا، 1404، ص 271).
نقل قول کردن
 
 
+8 #4 روز 1391-07-21 22:25
سلام منظور از تباشی چیست
نقل قول کردن
 
 
+8 #3 رنگین کمون 1391-06-10 09:16
چند سالی هست که یکی دیگر از اعجاز های کلام وحی الهی - قرآن - شکوفا گردیده و آن هم بنام طب قرآنی است .
در طب قرآنی بیش از 100 مریضی که تعداد زیادی از آنان در دنیا و حتی کشورهای پیشرفته بعنوان بیماری لا علاج و یا حداقل صعب العلاج شناخته شده به راحتی با عسل قابل درمان است .
امید آنکه توام بر لحن خوش داشتن برای تلاوت از حضرت حق توفیق بصیرت بیشتری برای درک این کلام الهی داشته باشیم تا بیش از پیش بتوانیم راهگشای مشکلات زندگی خویش باشیم .
نقل قول کردن
 
 
+11 #2 ترانه عسل 1391-05-14 13:41
من همچین مطلبی یه جای دیگه خونده بودم کاش همه بتونن بجای استفاده از داروهای شیمیایی که خیلی هم مضرن از روش طبیعی مثلا با استفاده از عسل مشکلشونو حل کنن!
نقل قول کردن
 

نوشتن نظر

کلیه نظرات (بغیر از تبلیغاتی و غیراخلاقی)منتشر خواهند شد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

ASAL24™ | "Only Rare Honey"® Products مطالب و مقالات بانک مقالات عسل سلامتی جسمی عسل و بیماریهای داخلی زنان (بخش اول)