عسل طبیعی | عسل 24


سه شنبه, 08 مهر 1399

ارزش داروئي گرده گل

ارزش داروئي گرده گل به واسطه تركيبات غني آن كه در ذيل آورده شده است قابل انكار نيست ، گرده گل حاوي حداقل 35 درصد پروتئين ميباشد كه از لحاظ تركيبي شامل اسيد هاي آمينه هاي است كه بدن قادر به توليد آن نبوده و بايد در رژيم غذايي هر فرد باشد ، 50 درصد آن از گلوسيد ،آب ولپيد تشكيل شده است و 15 درصد آن از ويتامينها ، نمكهاي معدني ، آنزيمها ، عناصرآنتي بيوتيك ، و بطور كلي مواد مختلف و مكمل تشكيل شده است. براي تهيه گرده گل در بازار حتماً گرده گل بصورت گلوله شده را با رنگهاي متنوع انتخاب كنيد وبراي مصرف بهتر است آنرا كاملاً جويده و با آب دهان مخلوط كنيد .

ثابت شده است که گرده علاوه بر کامل بودن از نظر تمامی مواد غذایی کم نیاز و پر نیاز؛ یعنی، مطرح بودن بعنوان یک غذای کامل حاوی مواد ضد باکتری (آنتی بیوتیک) و برخی هورمون های جنسی نیز هست. به همین دلیل ضمن تحقیقات انجام شده توسط برخی دانشمندان، خواص درمانی و پیشگیری کننده ذیل برای گرده عنوان شده است که این خواص از محتوای غذایی و دارویی گرده منشا می شود.
1.پیشگیری و درمان التهاب غده پروستات که درصد بالایی از مردان بالای 40 سال رایج است.
2.پیشگیری و درمان بیماریهای عصبی؛ از جمله افسردگی.
3.افزایش وزن و بدست آوردن حالت طبیعی در دوره نقاهت بیماریهای مختلف.
4.عمل کردن گرده بعنوان یک آنتی بیوتیک و بالطبع اثر آن روی بهبود برخی از بیماریهای عفونی جزئی.
5.موثر بودن در درمان ناتوانیهای جنسی و افزایش نیروی جنسی افرادی با نیروی جنسی اندک.
6.کاهش فشار خون.
7.درمان ورم روده بزرگ و معده و تنظیم حرکات روده.
8.کاهش تب.
9.تنظیم سوخت و ساز.
10.نرم کردن پوست.
11.کاهش قند خون و موثر در کنترل دیابت.
مصرف گرده برای استفاده از خواص آن به مقدار 12 تا 32 گرم در 4 نوبت در روز توصیه شده است. به نظر می رسد بهترین روش مصرف گرده، استفاده تدریجی از آن بمیزان 1 گرم در شروع مصرف و تا میزان 32 گرم است. چنانچه خواص مطلوب ظرف چند هفته بدست آمد باید مصرف گرده را به حداکثر 12 گرم در روز در 4 نوبت کاهش داد. افرادیکه مایل به مصرف دائمی گرده بعنوان یک مکمل غذایی هستند، بایست مصرف گرده را به 6 گرم در روز محدود کنند، زیرا برخی از مواد موجود در گرده در صورت زیاد رسیدن به بدن، ممکن است روی قابلیت مصرف مواد غذایی دیگر اثر بگذارند و سبب ایجاد اختلال در سوخت و ساز شوند.
در حال حاضر در کشورهای سوئیس، انگلستان، اسپانیا، هلند، کانادا، استرالیا، ایتالیا، آلمان، ژاپن، چین، روسیه و ... داروهای گرده بصورت قرص، کپسول و میله ای ساخته و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود، همچنین در برخی از این کشورها محصولات تجارتی حاوی گرده بعنوان مکمل غذایی یا ضد حساسیت تولید می شود.
استفاده دیگری که از گرده شده است در یرطرف کردن چین و چروک ها و لکه های صورت بوده است.
در این مورد، کرمهای حاوی گرده را بصورت پوششی موقت(ماسک) روی صورت می مالند که پس از چند ساعت با استحمام تمیز می شود و در چند نوبت اثر بخشی خوبی دارد.


Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها  

 
+1 #1 ساغر 1393-07-20 15:23
مطالبتون بسیار مفید هستند. سپاس
نقل قول کردن
 

نوشتن نظر

کلیه نظرات (بغیر از تبلیغاتی و غیراخلاقی)منتشر خواهند شد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط