عسل طبیعی | عسل 24


سه شنبه, 08 مهر 1399

عسل و کودکان!

عسل یک غذای مفید برای کودکان بودهودر رشد آنها تاثیر بسزایی دارد و بهتر است به جای شکر در غذای آنان استفاده شود مشروط بر اینکه آن از 30 تا 40 گرم یعنی 3 قاشق چای خوری 3 بار در روز بیشترنباشد. نباشد عسل در موارد زیر برای کودکان سودمند است

 

حضرت علی (ع) می فرماید:"عسل شفای هر دردیست"

1.ضد کم خونی :عسل باعث افزایش هموگلبین خون در کودکان ضعیف و مریض که دچار سوء هاضمههشتند، می گردد وبه علت داشتن ویتامین B در رشد و نمو آنان تاثیر زیاد دارد زیرا عسل در دستگاه گوارش آنها به راحتی جذب می شود.

2. در درمان اسهال خونی خفیف عسل مفید واقع می شود.

 3. در درمان شب ادراری اطفال مفید بوده و باعث جذب آب ، نگهداشتن رطوبت و کاهش میزان کلسیم خون آنان می گردد به شرط آنکه صبح و شام به میزانمعقول (یک قاشق چای خوری) عسل تغذیه نمایند.

 4. نقش عسل در اطفال زمانی اهمیت پیدا می کند که نوزاد از شیر مادر محروم بوده و مجبور باشد از شیر تازه گاو تغذیه نماید. علت آن است که شکری که در شیر ریخته می شود و به نوزادان داده می شود باید اول تبدیل به گلوکز شده و بعد به خون انتقال یابد در صورتی که در عسل گلوکز و فروکتوز مستقیما جذب خون می شوند.

 5. در درمان برفک دهان اطفال یک قاشق چای خوری عسل یا عسل مخلوط با آب لیمو به طفل داده شود تا مضمه نماید اگر چه خورده یا بیرون ریخته شود باز اثر خود را دارد .

 پزوهشگران آمریکایی نیز عسل را در تغذیه کودکان به کار برده اند. در آغاز نصف قاشق قهوه خوری در هر 24 ساعت و رفته رفته تا دو قاشق افزایش داده شد. کودکانی که با عسل تغذیه شدند به واسطه حالت شادی بخشی که در دستگاه گوارش آنها دیده شد هیچگاه نشانه باد خیزی (نفخ) در روده آنها مشاهده نگردید.

میکائلیس پزوهشگر آمریکایی عسل را برای درمان گند زایی و در مان گلوی کودکان به کار برده و نتیجه خوبی به دست آورده است.

 عسل هایی که از گل های خوشبو به دست آمده اند آرام بخش هستند و بچه های نا آرام پس از خوردن آنها به زودی به خواب می روند.


Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها  

 
+3 #5 الیسا 1391-11-18 12:01
مرسی مقاله جالبی بود از ساغر بابت این مقاله خیلی تشکر می کنم
نقل قول کردن
 
 
+33 #4 همشهری 1391-05-22 16:08
man kochoolo bodam shab edrari dashtam heif on moge nemidoonestam
نقل قول کردن
 
 
+34 #3 ساغر 1391-05-20 13:56
به نقل از نگار:
سلام

بیشتر بچه ها غذاهای خوش آب و رنگ دوست دارند و از غذاهای ساده گریزان هستند در اولین فرصت یه دستور غذایی میفرستم که واسه یچه ها مفیده و توش عسل به کار رفته و ظاهر خوش آب و رنگترهبعله بعله نگار جونی. منتظریم بسی.
نقل قول کردن
 
 
+63 #2 نگار 1391-03-28 18:58
سلام

بیشتر بچه ها غذاهای خوش آب و رنگ دوست دارند و از غذاهای ساده گریزان هستند در اولین فرصت یه دستور غذایی میفرستم که واسه یچه ها مفیده و توش عسل به کار رفته و ظاهر خوش آب و رنگتره
نقل قول کردن
 
 
+65 #1 ترانه عسل 1391-03-27 22:54
با سلام لطفا وقتی تو مطالبتون از ائمه اطهار و امامان حدیث میارین با ذکر منبع دقیق اعلام فرمایید مثلا حضرت علی (ع) تو کدوم بخش از نهج البلاغه حدیث مذکور و آوردند؟اینطوری اعتبار مطالبتون بیش از پیش بالاتر میره.ممنون
نقل قول کردن
 

نوشتن نظر

کلیه نظرات (بغیر از تبلیغاتی و غیراخلاقی)منتشر خواهند شد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید