عسل طبیعی | عسل 24


سه شنبه, 08 مهر 1399

تركيب عسل و دارچين براي درمان 10 درد

تركيب دارچين و عسل از ديرباز مورد توجه متخصصان تغذيه قرار گرفته و از آن در درمان بيماري هاي مختلف استفاده مي شده است. تحقيقات اخير نشان مي دهد اين ماده غذايي سرشار از ويتامين ها و آنتي اكسيدان هاي مفيد در حفظ سلامتي زنان بويژه در دوره ميانسالي است. محققان با انجام آزمايشات مختلف دريافته اند زناني كه تركيب دارچين و عسل را در رژيم روزانه خود قرار مي دهند، طول عمر بيشتري داشته و احتمال ابتلابه بيماري هايي مانند حملات قلبي و پيري زودرس در آنها كمتر است. شناخت 10 خاصيت بارز اين تركيبات در سلامت زنان، حاصل بررسي هاي محققان است.
    كاهش وزن
    مصرف يك قاشق غذاخوري عسل به همراه يكچهارم قاشق غذاخوري دارچين و يك فنجان آب گرم، روزانه و قبل از صبحانه، كمك زيادي به كاهش وزن مي كند. مطابق با تحقيقات انجام شده، تركيبات موجود در اين دو ماده غذايي، خاصيت چربي سوزي داشته و مصرف روزانه آن از تجمع چربي ها بويژه در ناحيه شكم جلوگيري مي كند. به عقيده محققان مصرف روزانه اين تركيب در افرادي كه از رژيم هاي غذايي پرچرب و پركالري پيروي مي كنند، از ابتلابه اضافه وزن پيشگيري مي كند.
    ريزش مو
    افزايش ريزش مو در سنين ميانسالي يكي از مشكلات شايع زنان بوده كه تغييرات هورموني، ابتلابه فقر ويتامين و مواد معدني ضروري و افزايش سن از عمده علل ايجاد آن است. تحقيقات نشان مي دهد قرار دادن تركيب حاوي دو قاشق غذاخوري عسل، يك قاشق چاي خوري دارچين و نصف فنجان آب گرم روي پوست و ماساژ دادن آن به مدت 15 دقيقه، به مدت دو ماه باعث تقويت مو شده و ريزش غيرطبيعي آن كاهش پيدا مي كند.
    اين كار بايد قبل از حمام انجام شده و موها پس از 15 دقيقه با آب ولرم آبكشي شوند.
    رفع دردهاي عضلاني
    دردهاي مزمن عضلاني ناشي از ابتلابه آرتريت روماتوئيد از ديگر مشكلات شايع زنان در دوران ميانسالي است. كاهش دردهاي عضلاني از ديگر خواص مخلوط دارچين و عسل است. اين تركيب مي تواند به عنوان جايگزيني مناسب براي پمادهاي ضددرد محسوب شود. ماساژ دادن روزانه تركيب حاوي سه قاشق غذاخوري عسل با نصف فنجان آب گرم و يك چهارم قاشق غذاخوري دارچين روي محل درد به مدت 10 دقيقه و بستن آن با پارچه كتاني، به ميزان قابل توجهي از دردهاي عضلاني يا ديگر علائم بيماري مانند خارش و سوزش مي كاهد. اين كار بايد سه بار در روز به مدت يك ماه انجام شود.
    كاهش درد دندان
    تركيبات ضدباكتريايي موجود در مخلوط عسل و دارچين باعث تسكين درد دندان مي شوند. تركيب حاوي سه قاشق غذاخوري عسل به همراه يك قاشق چاي خوري دارچين و قرار دادن آن به مدت 15 دقيقه و سه بار در روز روي محل درد از درد دندان كاسته و جايگزين مناسب براي داروهاي ضدالتهابي غيراستروئيدي مانند مفناميك اسيد و ايبوپروفن به شمار مي رود.
    كاهش كلسترول
    دوران يائسگي و تغييرات هورموني ناشي از آن، يكي از علل افزايش كلسترول بد خون و احتمال ابتلابه حملات قلبي در زنان ميانسال است. تحقيقات اخير نشان مي دهد، مخلوط عسل و دارچين آنتي اكسيدان و سرشار از ويتامين هاي ب و ث و اي است كه اين ريز مغذي ها نقش مهمي در كاهش كلسترول بدخون دارند. مصرف روزانه دو قاشق غذاخوري عسل با نصف قاشق چاي خوري دارچين در روز، باعث كاهش كلسترول بدخون مي شود. محققان معتقدند به ازاي مصرف اين ميزان از تركيب عسل و دارچين يك درصد از كلسترول بد موجود در خون كاهش پيدا مي كند.
    درمان سرماخوردگي
    از ديگر خواص تركيب عسل و دارچين مي توان به درمان سرفه هاي شديد و مزمن؛ عفونت هاي لفيوسي، آبريزش بيني و عطسه كه از علائم سرماخوردگي هستند، اشاره كرد.
    مصرف يكچهارم فنجان عسل همراه آب گرم و نصف قاشق چاي خوري دارچين هنگام صبح و به مدت دو هفته در درمان سرماخوردگي موثر است.
    درمان ناباروري
    مطابق با تحقيقات انجام شده، تركيبات موجود در مخلوط عسل و دارچين نقش مهمي در افزايش شانس باروري و پيشگيري از سقط جنين هاي مكرر در زنان باردار دارد. متخصصان تغذيه مصرف روزانه اين تركيب را يكسال قبل از باردارشدن و در طول مدت بارداري به زنان باردار توصيه مي كنند.
    درد معده
    يكي ديگر از عوارض تركيب عسل و دارچين، درمان ورم يا درد معده در افراد مبتلابه اين بيماري است. مصرف روزانه يك قاشق غذاخوري عسل با يك قاشق غذاخوري دارچين از درد معده كاسته و از ابتلابه زخم معده پيشگيري مي كند.
    تقويت سيستم ايمني
    تحقيقات نشان مي دهد مخلوط عسل و دارچين منبع غني از آنتي اكسيدان هاي مقوي محسوب شده كه نقش مهمي در بهبود عملكرد گلبول هاي سفيد و سلامت آنها دارند. بطوري كه آزمايش ها نشان مي دهد افرادي كه اين تركيب را بطور منظم در رژيم غذايي روزانه قرار مي دهند كمتر در معرض ابتلابه بيماري هاي عفوني قرار دارند.
    طول عمر
    مصرف تركيب عسل و دارچين به همراه چاي سبز راز سلامتي و طول عمر است. مصرف يك قاشق غذاخوري دارچين به همراه سه فنجان آب جوشيده و چهار قاشق غذاخوري عسل و يكچهارم فنجان چاي سبز، سه بار در روز در حفظ سلامتي موثر و باعث افزايش طول عمر مي شود.


Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن نظر

کلیه نظرات (بغیر از تبلیغاتی و غیراخلاقی)منتشر خواهند شد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

ASAL24™ | "Only Rare Honey"® Products مطالب و مقالات عسل درمانی و دارویی تركيب عسل و دارچين براي درمان 10 درد