عسل طبیعی | عسل 24


شنبه, 17 خرداد 1399

عسل طبیعی داروی اعصاب

خاصیت عسل طبیعی بر روی اعصاب: کمک به درمان افسردگی، تقویت حافظه، تنظیم کردن خواب، بهبود میگرن، کاهش عصبانیت، کاهش استرس عسل طبیعی را جایگزین قند وشکر کنید. طبق گفته متخصصان تغذیه عسل باعث شادابی و نشاط میشود.

عسل دارای موادی به نام کوئرستین و کامپفرول است که هر دوی آنها شادی آور هستند. خوردن عسل طبیعی باعث کاهش دردهای میگرن و سردرد میشود. طبق تحقیقات انجام شده استفاده از عسل به صورت موضعی در قسمت های پیشانی و گیجگاه می تواند حملات عصبی مغزی و سردرد را کاهش دهد. عسل ماده ای شگفت انگیز و سرشار از کلسیم، ویتامین ها، آهن و فسفر است که علاوه بر اینکه یک غذای کامل است، دردهای مغزی را کاهش میدهد.

خوردن یک قاشق عسل در روز باعث کاهش کلسترول و حالت نشاط آور و اعصاب آرام را به وجود می آورد. عسل به دلیل داشتن ویتامین D است که برای اعصاب مفید است و این ویتامین با تنظیم کلسیم و فسفر برای درمان افسردگی موثر است. ویتامین D از ویتامین های محلول در چربی است که در عسل طبیعی یافت میشود. افرادی که کمبود ویتامین D دارند اکثرا بی حوصله و خسته هستند که از علایم مشکلات عصبی است و با مصرف عسل کمبود این ویتامین تا حدودی درست میشود.

در طب سنتی افسردگی از سردیه مغز است، میتوان عسل را با عرق بهار نارنج ترکیب کرده و شبها برای پیشگیری از افسردگی استفاده کرد. استفاده از عسل با شیر انرژی از دست رفته را برمیگرداند. و به همراه آب ولیموی تازه یک نوشیدنی آرامش بخش و انرژی زا را میتوان تهیه کرد. اسیدهای آمینه مثل فنیل آلانین و گلوتامیک اسید افزایش تمرکز و تقویت حافظه را باعث می شود.

برای تقویت حافظه عسل را با کندر استفاده کنید. اول کندر را خوب بسایید و با عسل ترکیب کنید. این ترکیب باعث قوی شدن حافظه میشود. باید دقت نمود که با مصرف مداوم عسل طبیعی میتوان از این خواص شگفت آور بهره مند شد.


Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن نظر

کلیه نظرات (بغیر از تبلیغاتی و غیراخلاقی)منتشر خواهند شد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط