عسل طبیعی | عسل 24


یکشنبه, 04 اسفند 1398
یلداتون عسلی
تصاویر یلدایتان را با عسل24 برای ما بفرستید. به تصاویر برگزیده جوایز ارزنده اهدا خواهد شد.
شماره واتساپ : 09144560106
آدرس ایمیل: coo@balexa.com
(کد تخفیف yalda98)
ارسال تصاویر عسلی
فروشگاه اینترنتی ASAL24
فروشگاه اینترنتی جدید عسل 24 افتتاح شد
مشاوره تلفنی: 045.3325.2221 - 09124349430
در کمتر از 10 روز نمایندگی خود را افتتاح نمائید.
طیف وسیعی از تائیدیه ها
ASAL24 دارنده کلیه استانداردهای جهانی
نشان ™BodyAntiVirus
با محصولات کوهی ASAL24 آنتی ویروسی قوی روی بدن خود نصب می کنید.

اعطای امتیاز نمایندگی
-
اعطای امتیاز فروشگاه اختصاصی (برند شاپ)

فرصت های تکرار نشدنی همکاری
-
اعطای امتیاز صادرات با شرایط ویژه

جامعه مجازی عسل
-
ثبت محصول خریداری شده

پیشنهاد ویژه و مشوق ها
-
خرید آنلاین محصولات عسل طبیعی

توسعه صنعت تولید عسل به نفع كشاورزی و اقتصاد كشور است

 'غلامحسين طهماسبي' روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا مركز البرز افزود: گسترش زنبورداري نه تنها در افزايش توليد عسل تاثيرگذار است بلكه در توسعه بخش كشاورزي بسيار اثربخش بوده و به استقلال و خودكفايي كمك مي كند.

وي با اشاره به روند صعودي توليد عسل طي دهه هاي 70 و 80 ادامه داد: توليد عسل در ايران طي سال هاي اخير افزايش قابل توجهي داشته است بطوري كه تعداد كلني ها از 850 هزار در سال 56 به بيش از پنج ميليون كلني در سال 89 رسيد.

طهماسبي افزود: توليد عسل از لحاظ كيفي و ميانگين توليد هنوز به حد مطلوب برنامه چهارم توسعه نرسيده است كه براي رسيدن به آن حد در افق 1400 بايد برنامه پنجم توسعه را دقيق تر و مطلوب تر محقق كنيم.

وي گفت: مصرف سرانه عسل در دنيا 235 گرم در سال است، در حاليكه در كشور ما در سال 88 به 605 گرم و در سال 89 با كمي كاهش به 600 گرم رسيد كه در مقايسه با ميانگين جهاني عددي مطلوب، ولي در مقايسه با سرانه كشورهاي توسعه يافته كه حدود دو كيلوگرم در سال است فاصله زيادي داريم.

وي اضافه كرد: عسل جداي از مغذي بودن در بحث دارويي حائز اهميت است بطوري كه در قرآن سوره اي به نام زنبور عسل داريم و از عسل به عنوان شفا ياد شده و بالارفتن مصرف سرانه اين ماده شفابخش تاثير بسزايي در سلامت جامعه مي تواند داشته باشد.

اين مسوول گفت: كشور ما در صادرات عسل طي سالهاي 77 تا 79 با پنج هزار تن صادرات سالانه ، شرايط خوبي داشته ولي در سالهاي بعد از آن كاهش چشمگيري داشته و به سه هزار تن در سال رسيد كه اين كاهش به كيفيت عسل ، نحوه بسته بندي و بازاريابي عسل مربوط است.

وي افزود: توليد عسل در ايران در سال 89 به بيش از 40هزار تن رسيد و براساس برنامه ريزي برنامه پنجم توسعه در نظر داريم اين عدد تا پايان برنامه به 59 هزار تن برسد كه مصرف سرانه را به حدود 800 گرم افزايش مي دهد.

وي يادآور شد: در جهان 65 ميليون كلني زنبور عسل وجود دارد كه 35/5 درصد اين رقم معادل پنج ميليون و 11هزار كلني آن در ايران است.

رييس بخش پژوهشهاي زنبور عسل و كرم ابريشم موسسه تحقيقات علوم دامي به تنگناها و مشكلات موجود در بخش زنبور عسل اشاره كرد و گفت: كافي نبودن مراكز آموزش عالي در كشور، تنگناهاي ترويجي و ارتباط ضعيف بين مروجين- محققين و توليدكنندگان، پايين بودن بودجه تحقيقاتي در اين بخش از جمله مشكلات موجود است.

وي همچنين قرارگرفتن جايگاه زنبور عسل در بخش اجرايي دركنار بخش طيور و تحت الشعاع قرار گرفتن اين بخش از طرف مشكلات عديده بخش طيور، پايين بودن سطح سواد توليد كنندگان، آشفتگي بازار عسل و مشكل بودن تشخيص عسل طبيعي از غيرطبيعي و تاثير پايين آمدن مصرف سرانه و اعتماد مصرف كننده به لحاظ اين مشكل را از ديگر چالش ها و تنگناهاي اين بخش عنوان كرد.

طهماسبي ، واردات عسل نامرغوب از كشورهاي خارجي را يكي ديگر از مشكلات اين بخش عنوان كرد و گفت: وارد شدن عسل نامرغوب خارجي به بازار داخلي هم توليد كننده و هم مصرف كننده را با مشكل مواجه مي كند.


5 Votes5.05 
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها  

 
+4 #2 ساغر 1391-04-04 14:01
به امید حل شدن تمام مشکلات اقتصادی و از بین رفتن تورم. . . . . 8)
نقل قول کردن
 
 
+4 #1 mehdi mehdi 1391-03-26 20:41
جناب "غلامحسين طهماسبي" خیلی فکر کردین تا به این نتیجه رسیدین که "توسعه صنعت تولید عسل به نفع كشاورزی و اقتصاد كشور است "؟ با داشتن مسئولان زحمت کشی به مانند شما است که اقتصاد مملکت با این سرعت برق آسا داره جلو میره.
نقل قول کردن
 

نوشتن نظر

کلیه نظرات (بغیر از تبلیغاتی و غیراخلاقی)منتشر خواهند شد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ASAL24™ | "Only Rare Honey"® Products اخبار عسل 24 توسعه صنعت تولید عسل به نفع كشاورزی و اقتصاد كشور است