ASAL24

شنبه, 22 مرداد 1401

خواص پیاز و عسل بر روی مو

این ماسک طبیعی در درمان ریزش و طاسی موی سر موثر است وبرای درمان عفونت پوست سر، شوره، سفیدی مو و شفافیت موی سر بسیار مفید است.
ریزش مو یکی از مشکلاتی است که این روزها افراد را نگران کرده است. آب پیاز یکی از بهترین مواد خانگی برای درمان ریزش مو، طاسی موی سر و موهای نازک است. سولفور موجود در پیازگردش خون را بهبود می بخشد، فولیکول مو را تحریک کرده و باعث میشود مو دوباره رشد کند.

البته پیاز به کنترل کردن مشکلاتی مثل شوره و عفونت سر و سفید شدن موها کمک می کند و افزودن عسل طبیعی ، خواص ضدباکتریایی دارد که از پوست سر محافظت میکند و شوره سر و همچنین ریزش مو را کم میکند و نرم کننده و درخشان کننده خوبی برای مو است .عسل ب دلیل داشتن آنتی اکسیدان رطوبت را جذب می کند.

تحقیقاتی که در نشریه درماتولوژی در سال ۲۰۰۲ منتشر شده، و طبق آزمایشات صورت گرفته ، نشان داد رویش مجدد موهای کسانی که به طاسی و ریزش موی سر دچارند و به مدت یک ماه روزانه یک بار از این ترکیب را استفاده کرده اند، باعث رویش مجدد موی سر خود بطور چشمگیری شدند.

روش تهیه آب پیاز و عسل برای درمان ریزش مو و طاسی:

1- یک عدد پیاز
2- عسل طبیعی
3- یک قاشق مربا خوری (روغن های، کنجد، نارگیل، خردل و روغن بادام، زیتون، رزماری)،هر یک از این روغن ها که در موجود باشد، در این ترکیب استفاده کنید.خود این روغن ها باعث رویش مومجدد می شوند.

مراحل تهیه:

یک عدد پیاز را رنده کنید و به آب آن ۲ قاشق چای خوری عسل و یک قاشق مربا خوری روغن زیتون اضافه کنید و برای از بین بردن بوی پیازیک قاشق مربا خوری آبلیمو یا گلاب اضافه کنید. این ترکیب را به تمام کف سر خود بزنید.


روی سرخود را با یک نایلون پلاستیکی بپوشانید و بگذارد 1 ساعت روی موی سرتان بماند سپس سرتان را با یک شامپوی گیاهی بدون مواد شیمیایی یا شامپوی بچه شستوشو دهید.
میتوانید در یک ظرف شامپو خالی این محلول را نگهداری و مصرف کنید.


دیدگاه‌ها  

 
0 #1 مهران 1398-09-25 09:49
مقاله جالبی بود
نقل قول کردن
 

نوشتن نظر

کلیه نظرات (بغیر از تبلیغاتی و غیراخلاقی)منتشر خواهند شد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط