ASAL24

شنبه, 22 مرداد 1401

خاصیت عسل بر روی موی سر

در طول روز همه افراد روزانه 20 تا 100 تار مو از دست میدهند. ولی ریزش مو بیش از حد موجب کم مویی میشود. علل ریزش مو در افراد متفاوت است مثل :سوء تغذیه، مراقبت نکردن از مو، استفاده از بعضی داروهایی که برای درمان بیمارهایی مانند: اختلال تیروئید، فشارخون، افسردگی و همچنین داروهایی که سرشار از ویتامین آ است. ریزش مو از این موارد را نمیتوان به طور کامل کنترل کرد ولی با انجام روش هایی میتوان آن را کاهش داد.

عسل یک ماده مغذی است و بجز اینکه مصرف عسل مفید است استفاده از آن در ماسک مو نیز بسیار موثر است. شما با تهیه ماسک عسل برای موهایتان می‌توانید درخشندگی، سلامت، نرمی و کاهش ریزش مو را به موهای خود هدیه کنید.
استفاده از عسل طبیعی باخاصیت ضد باکتریایی که دارد برای ازبین بردن شوره سر که ناشی از عفونت قارچی است مفید است و اگر شوره سر ناشی از فقدان تغذیه پوست باشد عسل با داشتن ویتامین ها و مواد معدنی می تواند برای بدن و پوست بسیار مفید باشد. قرار گرفتن مو در مقابل نور خورشید باعث خشکی و کدری میشود که این خشکی را با استفاده از 2قاشق غذاخوری عسل و 2 پیمانه آب ولرم میتوان از بین برد.
طرز تهیه چند نوع ماسک عسل برای موی سر:

شیر نارگیل و عسل

ماسک شیرنارگیل و عسل یک ماسک عالی است. این ترکیب به بهتر شدن موهای آسیب دیده و رطوبت پوست سر و ریشه تا نوک مو کمک میکند. علاوه بر این ماسک شیر نارگیل و عسل باعث ضخیم شدن مو می‌شود.
برای تهیه این ماسک به 2 قاشق غذاخوری عسل و 4 قاشق غذاخوری شیر نارگیل نیاز است. شیر نارگیل و عسل را در یک ظرف آنقدر بهم بزنید تا یک مایع یک دست شود. این ماسک را به پوست سرو موی خود بزنید و به مدت یک ساعت روی پوست سر نگهدارید. بعد از 1ساعت با آب سرد بشورید.
برای نتیجه بخش بودن هفته ای یکبار این ماسک را استفاده کنید.

عسل و روغن زیتون

میزان قندی که در عسل وجود دارد باعث حفظ رطوبت مو می شود و همچنین عسل نرم کننده خوبی برای مو است. استفاده از عسل به تنهایی چسبناک است به همین خاطر می توان عسل را با روغن زیتون ترکیب کرد.
برای تهیه این ماسک قبل از حمام یک واحد عسل طبیعی و 2 واحد روغن زیتون را با هم مخلوط کنید و این ترکیب را روی پوست سر تا نوک مو بمالید. بعداز 30 دقیقه با آب ولرم و شامپو موهای خود را بشورید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید.

ماسک دارچین وعسل

دارچین محرک خوبی برای رشد مو است. برای اینکه به گردش خون در پوست سر کمک میکند و عسل یک ماده مغذی طبیعی است.
این ماسک برای کسانی که پوست سر چرب دارند موثر است.
برای تهیه 4 قاشق غذا خوری دارچین و 2 قاشق غذاخوری عسل و 1 فنجان آب گرم را داخل ظرفی ریخته وترکیب کرده تا خمیری به دست آید.
بعد از اینکه موهای خود را با شامپو شستشو دادید با ماسک کف سر را ماساژ دهید و بعد از 20 دقیقه موهای خود را بشورید.


نوشتن نظر

کلیه نظرات (بغیر از تبلیغاتی و غیراخلاقی)منتشر خواهند شد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط